Штаб Врховне команде пошао је 20. јануара у 7.30 часова из Скадра и дошао је у Љеш у 16.35 часова.
I. армија
Командант армије примио је 20. јануара наређење Врховне команде ОБр. 27073 од 19. јануара ове садржине:
Пошто се у Медови трупе не могу више укрцавати, а ситуација у Црној Гори императивно налаже, да се наше трупе што пре повуку одавде и упуте сувим за Драч,
Наређујем:
1) Да се под команду I. армије стави Комбиновани одред пуковника Плазине са положаја Тарабош утока Бојане у море и са штабом у Бушати, и одред ппуковника М. Стефановића са положаја Бардањолт од Кири до Спасари а са штабом у с. Јубани.
Њихово повлачење регулисати у смислу мога наређења ОБр. 26973 од 17. овог месеца с обзиром на евентуално надирање непријатеља и свијање трупа I. армије у маршевску колону.
Оба ова одреда као и месна команда из Скадра имају се једновремено кренути тако да ни један део не буде изложен усамљено удару непријатеља.
2) Чим II. армија отвори место, I. армија одмај предузима покрете сувим за Драч, правцем за њоме тако, да се ово повлачење регулисава постепено по мери одилажења II. армије.
Марш армије почети са садањих положаја са оним деловима који су најудаљенији од Љеша тако, да ближи делови прихватају даље како би трупе биле обезбеђене од евентуалних напада Арнаута.
3) Командант I. армије постараће се, да се из Медове на време евакуише и укрца у бродове и болесно и изнурено људство и сав материјал.
4) У Скадру је остао командант места поред особља и један комбиновани батаљон.
Издати му као и командантима у Подгорици и Бардањолту благовремено заповест за евакуацију Скадра и покрет ка Љешу.
Ово исто учинити доцније са командантима места и њиховим особљем у Љешу.
Команданти места из Скадра и Љеша кренуће се са I. армијом сувим за Драч.
5) Један батаљон из 8. пука II. позива погрешком Црногорске Врховне команде остао је код Гусиња и на путу за Скадар где ће бити вероватно 22. овог месеца.
Ако буде икако могуће прихватити овај батаљон, те да не буде заробљен.
6) Особље Врховне команде, које се не може транспортовати бродовима као сва комора штаба Врховне команде кренуће се за Драч сувим за I. армијом.
7) Пошто све наше трупе и сви делови буду кренули од Љеша и прешли реку Маћу и када последњи делови I армије буду прешли реку Маћу онда уништити на њој сва превозна средства и повести собом и Енгески одред и наше понтонире.
8) Храну издати трупама за 5 дана“.
III. армија
Трупе ове команде извршују наређење команданта армије ОБр. 9033 од 14. јануара.
Дринска дивизија I. позива продужила је 20. јануара покрет по ешелонима ка Драчу.
Дунавска дивизија I. позива продужила је овога дана пребацивање преко р. Маће.
Браничевски и Ужички одред налазе се у биваку код Љеша.
Трупе Одбране Београда
Трупе ове команде вршиле су 20. јануара припреме за предстојеће покрете од Драча ка Валони.
II. армија
На основу наређења Врховне команде ОБр. 27070 од 19. јануара командант II. армије издао је ова наређења:
„а) Команданту Шумадиске дивизије II. позива да он још у току 20. јануара упути половину људства и коморе правцем изложеним у тачци 1 наређења Врховне команде ОБр. 26901 тј. путем Љеш – Шенкол – Тале – Жеја Хан – Преза – Драч тако, да заноће негде у близини реке Маће, те да 21. јануара могу продужити покрет, не ометајући остале делове на маршу, који за њима следују.
Остатак дивизије командант ће кренути тако да чело дивизије буде 21. јануара на јужном излазу варошице Љеша.
Маршруту дивизије да одреди тако, да дивизија до Драча стигне за 4 дана; а ако буде могућности тежити да се стигне и за 3 дана.
б) Командант Тимочке дивизије I. позива да се са дивизијом крене по ешелонима сувим за Драч одмах за зачељем Шумадиске дивизије II. позива; чело дивизије треба да пође с јужне ивице варошице Љеша 21. јануара тек у подне а зачеље 22. тек. месеца до подне.
Дивизија има да стигне до Драча за 4 дана, а ако буде могућности и за 3 дана но ни у ком случају не сме се прећи Шумадиска дивизија II. позива“.
У духу предњег наређења команданта армије половина пешадије и коморе Шумадиске дивизије II. позива кренула се у току 20. јануара путем Љеш – Шенкол – Тале и заноћила је у близини реке Маће.
Трупе Нове области
Командант трупа Нове Области издао је 20. јануара својим трупама наређење ОБр. 11529 ове садржине:
„Командант Одбране Београда са ОБр. 5562 од 19. овог месеца доставља: Према усменом извештају Талијанског ђенерала Геринија покрет наших трупа ка Валони привремено се обуставља, с тога молим команданта да до даљег наређења обустави покрет својих трупа“.
Према предњем наређењу покрет трупа обустављам до даљег наређења, с тим да се према постојећим наређењима продужи и даље сва припрема. Резервисати седмодневни оброк хране, а снабдевати се изузимајући дневне оброке из слагалишта или куповином.
Тимочка војска
Командант војске примио је 20. јануара у 11.45 часова извештај команданта Одбране Београда ОБр. 5566 од 19. јануара у овоме:
„Извештај ђенерала Геринија, да наше трупе не иду у Валону већ у Санта Каранти послао сам Врховној команди и од ње тражио сам потребне инструкције. Но по томе још нисам добио никакво наређење. Док се не добију даља наређења о промени правца кретања остају у важности све припреме за марш ка Валони“.
На основу овог извештаја командант Тимочке војске издао је команданту Коњичке дивизије наређење ОБр. 2073:
„Предузмите покрете са дивизијом 21. овог месеца по наређењу ове команде ОБр. 2045 од 18. тек. месеца. Ако у току покрета буде промене у крајњем маршевском циљу доставиће вам се наређење у Фијери. По доласку у Фијери и поласку одатле јавите се телеграфским путем овој команди“.
20. јануара у 21 час издао је командант Тимочке војске својим трупама наређење ОБр. 2084 ове садржине:
„С обзиром на предстојеће покрете и укрцавање трупа а услед указане потребе наређујем:
1) Да командант Крајинског одреда стави на расположење команданту Комбиноване дивизије I. позива, ради уласка у састав те дивизије, 6. прекобројни пук, вод пионира, 2. брдску Дебанжову батерију и 9. брдску брзометну батерију, а команданту Матског одреда да у Тирану упути 3. батаљон 1. пешад. кадровског пука (попуњен са две чете Нишких резервних трупа) и 1. комбиновани гранични батаљон ради уласка у састав Матског одреда.
Одмах по упућивању ових јединица командант одреда са осталим јединицама кренуће се из Елбасана преко Пекина и Каваје на Раштбул код Драча.
По доласку на Раштбул примиће овај командант под своју команду: 3. пешад. пук III. позива, 13. пешад. пук III. позива у досадашњем његовом распореду и 2. групу Нишког Градског арт. одреда. Поред овога примиће привремено под своју команду: Управу пиротехнике са њеним слагалиштем и пиротехнички полубатаљон и чету железничара.
2) Да командант Матског одреда стави на расположење команданту Крајинског одреда: 13. пешад. пук III. позива без Ибарске чете и чете жандарма, ради уласка у састав Крајинског одреда.
3) Да командант Комбиноване дивизије I. позива, 5. и 6. позициску батерију стави на Раштбулу под команду команданта Крајинског одреда.
По пријему јединица из Крајинског одреда командант Комбиноване дивизије I. позива извршиће целисходно поседање положаја, које је држао Крајински одред обезбеђујући и даље правац: Мирака – Елбасан – Пекин, базирајући на Драч; Елбасан држати до даљег мог наређења; смену својих предстражних делова командант ће вршити по своме нахођењу.
4) Да командант Брегалничке дивизије I. позива стави 3. позициску Дебанжову батерију, која је на Раштбулу под команду команданта Крајинског одреда.
Командант 1. брдског брзометног дивизиона са својим мунициским одељењем ставља се под команду команданта Брегалничке дивизије I. позива с тим, да и даље остане у биваку на Раштбулу“.
Наређења Врховне команде
ОБр. 27074
Команданту I., II. и III. армије,
команданту места Скадар,
команданту Комбинованог одреда,
г. Министру Војном
„Штаб Врховне команде одлази 21. овог месеца за Драч“.