а) Операције I. армије
У јутру 6. новембра, трупе I. армије биле су у овом распореду:
1. – Дринска дивизија II. позива на десној обали Ибра на одсеку: Батал ливаде – Ковачи, са резервом код Жиче; 4. пук II. позива са једном батеријом ове дивизије и једним делом армиског телеграфског одељења упућен је преко Ушћа на правац: Студеница – Велике Ливаде.
2. – Дунавска дивизија II. позива на одсеку: Лукавац – Краљево, са резервом код Беглука.
3. – Трупе Ужичког одреда предузеле су покрет са линије Црна стена – Наочани ноћу 5./6. новембра и прикупљале су се од 8 часова па преко целог дана 6. новембра на новој линији: Јастребар – Ранков гроб – Чукар; 6. пук III. позива, који је стигао из састава Соколске бригаде, упућен је на положај Ранков гроб.
Због појаве неких непријатељских делова у долини Бјелице упутио је командант армије 2 батаљона 5. пука III. позива ка Каони. У току 6. новембра вођена је поглавито артилериска борба и са једне и са друге стране. Пред фронтом Дунавске и Дринске дивизије II. позива непријатељ је овог дана у јутру, снагом око 2 батаљона продужио наступање ка Краљеву и задржао се на левој обали Ибра. До вечери било је код Краљева прикупљено око 5 непријатељских батаљона и 2 ескадрона. Трупе Дринске и Дунавске дивизије II. позива остале су на својим досадањим положајима на линији: Баталиваде – Шумари – Ковачи – Драгчићи – Лукавац; 4. пук II. позива са 1 батеријом и 1 ескадроном стигао је у Маглич. Коњички дивизион Дринске дивизије II. позива остао је и даље у долини Мораве између Краљева и Трстеника. Трупе Ужичког одреда биле су на крају дана 6. новембра у овом распореду: 4. пук III. позива (са 2 пољска и 3 брдска топа) на положају Ранков гроб, у вези десно са 7. пуком I. позива; 2. прекобројни пук III. позива (2 батаљона) посео је коту 838 Јастребар до Ранковог гроба; Доњо Васојевићска бригада појачана једним батаљоном 4. пука III. позива посела је линију Јастребар 838 до Черта; општа резерва: 4. пук III. позива (3 батаљона) западно од Матовића; коњички ескадрон на Чукару, извиђа ка Качулици и Слатини. Непријатељски предњи делови стигли су око 13 часова пред Усарицу.
Соколска бригада: 5. пук са батеријом заузео је положај код Каоне (Черт кота 551 и Елдовиште 747). Веза је са Ужичким одредом непосредна. На правцу Ариље – Ивањица, у току 6. новембра непријатељ је са 1 батаљоном и артилеријом нападао чету 1. батаљона 2. прекобројног пука III. позива на положају Градине. Чета се повукла ка Ивањици. По заузећу Градине, непријатељ је наступао долином Моравице до села Прилике, где се зауставио. Потом је упутио једну колону југозападно у правцу с. Катића – Јавор, а једну преко Радожева ка Лиси. Чете на положају Буковица и Лис, као и истакнути вод на путу Чачак – Ивањица задржале су своје положаје. Овај батаљон није имао везе са Ужичким одредом. Сматрајући, да се на положају код Ивањице неће моћи одржати обраћа се командант батаљона рапортом команданту Санџачке војске ђенералу Гојнићу тражећи обавештења којим правцем да одступи: Да ли правцем ка Јавору или Вел. Ливади. Командант Санџачке војске одговорио му је 6. новембра у 22 часа да одступи ка Јавору, јер су тамо упућена појачања, а сем тога потребно је да се тај правац заштити и брани до доласка појачања на Јавор.
б) Операције трупа Одбране Београда
Трупе Одбране Београда поселе су одређене им положаје на десној обали Западне Мораве у току 6. новембра. Непријатељ је за време повлачења гонио и овог дана у вече са положаја више села Шанца бацио 20 – 30 метака на Крушевац. Десно крило трупа Одбране Београда дошло је у додир са левим крилом III. армије; додир левог крила са десним крилом I. армије није још био постигнут. Од Врховне команде добивено је наређење ОБр. 23768, да се 2 батаљона Моравске дивизије II. позива који су 26. октобра привремено стављени на расположење команданту Одбране Београда упуте у састав своје дивизије. Сем тога добивено је наређење ОБр. 27787, да се Комбиновани одред, чим се трупе Одбране Београда пребаце на десну обалу Западне Мораве, упути одмах правцем: Јанкова клисура – Куршумлија – Преполац у Приштину, где да се стави на расположење команданту трупа Нове Области.
Напомена: Комбиновани одред није се могао одмах упутити, јер је пут кроз Јанкову клисуру био закрчен комором Шумадиске дивизије I. позива, Тимочке дивизије II. позива и Комбинованог одреда, као и комором која је евакуисала магацине у Крушевцу. Према томе одред се кренуо тек 8. новембра, али је због нагомиланости возова у Јанковој клисури и поред свију напора после марша од два дана и једне ноћи, могао тек у вече 9. новембра да стигне у Блаце, одакле је 10. новембра продужио покрет према наређењу Врховне команде.
в) Операције III. армије
У току ноћи 5./6. новембра и дана 6. новембра извршиле су трупе ове армије наређене покрете. Непријатељ је у току 6. новембра подилазио положајима наших заштитница на левој обали Јовановачке реке. Прво су се појавиле 3 колоне јачине од 1 пука свака, пред вече појавила се 1 велика колона правцем: Сикирица – Ћићевац. Јачи притисак непријатељ је вршио према левом крилу, а према центру и десном крилу није био активан. Наше заштитнице повукле су се под борбом на прихватне положаје; наређено им је, да се у току ноћи 6./7. новембра повуку на главни положај на левој обали Јужне Мораве. Од Врховне команде добивено је наређење ОБр. 23784, да се Моравска дивизија II. позива упути одмах преко Гребца у Прокупље и тамо стави на расположење команданту II. армије, који је са штабом у Прокупљу.