Овог дана у 0.45 часова са ОБр. 2925 командант III. армије упућује команданту I. армије ово питање: „Врховна команда са ОБр. 6887 наредила је II. и III. армији припрему за офанзиву с тим, да се I. армија држи упорне одбране на садањој браничкој линији. III. армија са својим крајњим левим крилом напашће Пландиште (248), а да би имала сигуран свој бок, неопходно би било да Дринска дивизија I. позива нападне у правцу Бабајића и Миловца, стога молим за извештај, да ли ће она ово, с обзиром на ситуацију код те армије, моћи извршити. Са припремама за напад, III. армија ће бити готова тек у току дана 24. новембра, а почетак напада наредиће Врховна команда“. У 4 часа ОБр. 3016 командант I. армије извештава: Да је непријатељ јако напао Маљенски одред и он је у врло тешком положају. За 24. новембар припремљено је да се непријатељ нападне. Непријатељ је покушао напад на Дринску дивизију I. позива, али је артилериском ватром разбивен“. Овај извештај достављен је дивизијама III. армије. У 5 часова командант II. армије под ОБр. 3954 шаље извештај о ситуацији и поред осталог вели, да Тимочка дивизија I. позива и Дринска дивизија II. позива нису с успехом помагале Моравску дивизију I. позива. У својој релацији командант III. армије поводом овог извештаја вели: У колико се горе поменуто тиче Дринске дивизије II. позива, она је стално и највећу бригу поклањала своме задатку, да у свему помаже Моравску дивизију I. позива, али је непријатељ имао пласираних батерија, које су биле ван домашаја топова са крајњег десног крила Дринске дивизије II. позива, што је било познато и команданту II. армије. Тим батеријама није се могла нанети никаква штета, нити су се оне могле неутралисати.
У 11.05 часова командант I. армије под ОБр. 3025 шаље одговор на горе изнето питање команданта III. армије ОБр. 2925 у овоме: „За сада је најважнија акција I. армије на њеном левом крилу, куда сам извршио јаче груписање своје снаге. Према овоме, ја унапред не могу ништа опредељено казати у погледу активног офанзивнога покрета мојег десног крила, због познатих вам разлога, и то све дотле, док не рашчистим питање на мом левом крилу. Међутим, у колико год ситуација даног момента буде дозвољавала, стараћу се да свима могућим начинима потпомажем офанзивно дејство III. армије у евентуалном њеном офанзивном покрету“. У времену од 15.40 часова па до 17.15 часова команданти дивизија су одговорили о припремама за офанзиву, и то: командант Комбиноване дивизије I. поз. и Дринске дивизије II. поз. јављају, да су припреме у главном готове. Командант Тимочке дивизије II. позива јавља, да су 14. и 15. пук II. позива стигли на положаје данас у 14 часова, и да им је потребно 6 команданата батаљона и 12 командира чета. Смена 6. пука I. позива извршиће се кад падне мрак. Моли, да се 13. пук II. поз. врати у састав дивизије. Припреме за офанзиву врше се, али је бојазан да се офанзива не може вршити док се пукови не попуне старешинским кадром. У 23.15 часова командант III. армије шаље Врховној команди извештај ОБр. 2953, односно припрема за офанзиву у смислу наређења ОБр. 6887 (Овај извештај изнет је ниже у ситуацији). На фронту III. армије није било значајнијих догађаја у току 24. новембра. На целој линији према Љигу непријатељ се утврђивао. Једна пољска батерија појавила се и на Пландишту, тако да је непријатељ на целом фронту армије имао 7 – 8 артилериских група.
Дринска дивизија I. позива
У току ноћи 23./24. новембра била су обична пушкарања на предстражи. У току дана 24. новембра било је такође пушкарање према Дубову, које је непријатељ изазвао. Непријатељска одељења покушавала су да се приближе месту, где је раније био мост на Љигу. Непријатељска артилерија дејствовала је пре подне против десног, а по подне против левог одсека ове дивизије. У току целог дана непријатељ се утврђивао на самој обали Љига и на Латковићској коси. Наша артилерија дејствовала је на непријатеља и на његове батерије, које су тукле наше положаје, а нарочито је дејствовала против непријатељске артилериске групе на Пепељевцу, која је најзад у 14 часова ућуткана. Једна нова батерија појавила се јужно од Боговађе. Завршене су припреме за офанзиву. У току дана примећене су непријатељске батерије: на левој обали потока Грабовца између доњег Лајковца и села Врачевића (4 оруђа); на левој обали Чековачког потока (4 оруђа); на десној обали Меџаревца (4 оруђа); на путу село Бошњаковић – Дудовица (4 оруђа) и код Латковићске механе два брдска топа.
Комбинована дивизија I. позива
У току ноћи 23./24. новембра, сем пушкарања и чарки на предстражама, није било ничега важнијег. Припреме за офанзиву у главном су завршене. У току 24. новембра на фронту ове дивизије није било такође ничега значајног. Примећени су само покрети мањих одељења непријатељске пешадије у разним правцима ка Латковићској шуми, вероватно ради смењивања и појачавања делова на Љигу. Данас се појавила још једна пољска батерија на Пландишту, те је до сад укупно примећено 4 пољске батерије (од 4 – 8 топова), 2 – 3 брдска топа и 2 хаубице. Сем тога, појавила се још једна непријатељска дивизија на Пландишту. У току дана било је обостраног артилериског дејства, а поред тога наша артилерија тукла је и непријатељске пешадиске делове. Пред вече смењени су делови 6. прекобројног пука између потока Брестова и Казанџинице са 17. пешад. пуком I. позива.
Тимочка дивизија II. позива
У току 24. новембра дивизија је завршила марш и поседање одсека по заповести команданта дивизије ОБр. 2101.