I. армија
Код трупа ове команде 5. марта није било промене у распореду.
II. армија
Командант II. армије доставио је својим дивизијама Наређење Врховне команде ОБр. 28170 од 4. марта, према којем Шумадиска дивизија има да одмаршује у логор Мезонги 8. и 9. марта (у два ешелона) а Тимочка дивизија да одмаршује 10. и 11. марта (у два ешелона) у прелазне логоре и ту остане док се не спреми логор у Стронголи.
III. армија
На основу наређења Врховне команде ОБр. 28170 од 4. марта, командант III. армије издао је наређење ОБр. 7208 да Дунавска дивизија одмаршује 6. марта из прелазних логора у стални логор Брагањотика.
Укрцавање у Валони
Председник комисије за укрцавање у Валони пуковник Калафатовић доставио је 5. марта Врховној команди представку ОБр. 164 у овоме:
„Врло је потребно да се што пре пошаљу лађе за транспорт Коњичке дивизије и осталих коња, који се упућују на исто место. Молим за одговор“.
Извештаји
Врховна команда примила је у току 5. марта ове важније извештаје:
Од г. Министра Војног
Пов. Ф. Ђ. ОБр. 9252 од 20. фебруара
„Реферат Министарском Савету.
На основу позива Начелника штаба Француске Врховне команде ђенерала Пеле-а, који ми је саопштен телеграмом нашег војног изасланика у Паризу Бр. 171 од 28. пр. месеца решено је, да се у Париз пошаље помоћник начелника штаба Врховне команде ђенералштабни пуковник г. Петар Пешић, коме ће се дати потребне инструкције за рад. За путовање и бављење г. Пешића у Француској, имам част предложити, да му се одреде накнаде: На име спреме и набавке цивилног одела (500) пет стотина франака у злату; на име дневнице (100) једна стотина франака у злату дневно.
Министарски Савет на данашњој својој седници усвојио је у свему овај предлог г. Министра Војног“.
Пов. Ф. Ђ. ОБр. 9225 од 3. марта
Војни изасланик у Русији депешом Бр. 12 од 29. фебруара из Одесе јавља:
„До сад ступило у добровољачки одред 90 официра и 30 подофицира са факултетом, који су сад на курсу, постаће официри. Према податцима биће официра најмање 150; бројно стање војника, који сада у великим групама долазе, јавићу вам накнадно. Послови иду нормално сем тешкоћа што немамо официра наших. Позвао сам овамо капетана Павловића из Петрограда и Маринковића из Букурешта. Мораћу сада овде остати дуже“.
Пов. Ф. Ђ. ОБр. 9234 од 3. марта
Од војног изасланика у Паризу под Пов. ОБр. 161 од 28. фебруара добивен је следећи телеграм:
„У одговор на ваш телеграм ОБр. 9144 на дан 25. фебруара стање Српске војске је овако:
1) У Албанији 16.500 коња са 10.000 војника; у Валони од данас отпочиње транспорт за Крф.
2) На Крфу 134.400.
3) У Бизерти 10.624, од којих су у болници 5.078. Од 9. до 22. фебруара умрло око 400 војника; колера опада.
4) У Солуну има 4.584.
5) У француским и грчким болницама 2.000.
Кад се добију тражени спискови наших болесних војника по болницама послаће се.
У Епиру одвојено 3 – 4.000.
Овде рачунају да има на Крфу 1.700 Црногораца; објаснио сам да има њих свега 13, а остали су Херцеговци.
Молим од српског команданта у Тунису тражити непосредно податке о Српској војсци“.
Напомена: Овога дана није било искрцавања српских трупа на Крфу.
Наређења (извештаји) Врховне команде
ОБр. 28204
Команданту I., II., III. армије
„Услед промене вода француских стрелаца у Говину, обука наших официра у руковању новом пушком која се по наређењу ОБр. 27758 од 28. фебруара има изводити код овога вода, отпочеће 6. овог месеца. Обуку ће изводити француски капетан Бартелеми. Часови почињу у 8 часова јутра“.
ОБр. 28219
Команданту I., II., III армије
„Господин Министар Војни, по највишем овлашћењу Врховног Команданта Њ. Кр. Височанства Престолонаследника Александра изволео је одобрити да г. официри и војни чиновници могу носити као службену одећу одело набављено у Енглеској за нашу војску, онакво какво је“.
ОБр. 28230
Команданту I., II., III. армије,
команданту логора Говино,
команданту Добровољачке команде ппуковнику Драг. Михајловићу
„Примећено је, да се по логорима виђа приличан број добровољаца – Бокељаца, Херцеговаца и Далматинаца, који су смештени на полуострву Фустапидани. Како међу њима има и таквих, чије је држање сумњиво и могло би бити од штетног утицаја за наше војнике, команданти армија изволеће издати потребна наређења, да се овим добровољцима спречи долазак у логоре, ако зато немају писмене дозволе. Командат добровољачке команде обратиће највећу пажњу и предузеће нужне мере, да ови добровољци не излазе без дозволе ван логора. Онима, који добијају дозволу за излазак увек назначити и место за које им се даје дозвола и на које време“.