Врховна команда примила је у току 6. јула ове важније извештаје:
Од војног изасланика у Русији
Бр. 200 депешом од 4. јула
„Непријатељ не престаје доводити трупе са других фронтова на руски југозападни фронт. До сада доведено: 13 пешадиских и 3 коњичке дивизије. Према томе сада има на фронту ђенерала Брусилова: 51 пешадиска и 14 коњичких дивизија од којих су 11 пешад. и 3 коњичке дивизије немачке. Најупорнији бојеви воде се на правцу Ковелском и Бладимир Волински, где је непријатељ груписао: 18 пешад. дивизија и 11 тешке артилерије. Ови се бојеви постепено развијају у битку. Левокрилна армија ђенерала Лечицког, оставивши потребну снагу у Буковини, управила је своје операције на северозапад базирајући се на линију: Коломеа – Обертин – Бучач. Јуче заробљено 3.300 војника и 7 топова. На западном фронту отпочели бојеви на више места; источно од Барановичи заробљено 50 официра, 1.400 војника и 4 топа“.
Од војног изасланика у Енглеској
Бр. 539 депешом од 4. јула
„У Министарству Војном овде кажу ми, да по њиховим податцима Немци располажу са врло слабим резервама и да су у људима исцрпљени, с тога очекују велике резултате опште офанзиве, која ће се продужити непрестано. Влахе саветовали, да уђу одмах у акцију, јер им је сад дошао угодан тренутак. Власи се изговарају, да немају довољно муниције. О појачању солунске групе није још ништа дефинитивно решено. Солунске трупе нису још добро снабдевене за планинску војну, а да наша војска није још добила сву артилерију на шта се чека за акцију. Молио сам, да пошаљу још снаге у Солун“.
Од делегата мајора Вуловића
Рапортом од 3. јула
„По провереним вестима најјача утврђења са највише препречних средстава налазе се на левој обали Црне реке од села Брода до Скочивира. На положају преко пута од с. Ст. Попадије сада има 4 бугарска пољска топа и на положају Влашке Колибе (Попадија Кулбери на карти) има 4 – 6 немачких топова већег калибра са послугом немачком и немачким официрима. Данас су Бугари гађали код села Кенали и Меџидли свој аероплан и после 5 метака, који су прсли далеко од њега и над њим за 1000 – 1500 м. аероплан се спустио полако на земљу као бајаги погођен и после једног сата понова се дигао и отишао за Битољ. Овај маневар имао је да послужи дизању морала код својих трупа, а обратно код нас. Грци су били задовољни, јер су мислили да је доиста оборен француски аероплан“.
Од војног изасланика у Русији
Бр. 203 депешом од 4. јула
„На југозападном фронту продужују се упорни бојеви нарочито између реке Стире и Стохода; код села Липе на Стири заробљено 1.000 војника и 11 официра. Западно од Коломеје заузети положаји код села Потокчарни, где је заробљено 4 топа и неколико стотина војника. На фронту ђенерала Еверта воде се бојеви на више места, код Брановичи врло упорни. Овде заробљено још 1.300 војника, 20 официра и топова. Овде су и Руси имали знатне губитке: 4 команданта пешад. пукова погинули. Последњих дана било је случајева, да немачка артилерија туче своју пешадију, која нерадо иде у напад“.
Од летећег жандармериског одреда војводе Јована Бабунског
ОБр. 1553
Овај одред образовао се одмах по објави Српско – Аустриског рата а по наређењу Министарског Савета. Овај одред био је под управом Министарства Унутрашњих Дела и из свога буџета исплаћивао је.
До јуна месеца прошле године овај одред није носио никакав назив, а од јуна месеца исте године услед политичког разлога Министарски Савет решио је, да се овај одред преустроји тј. да се сви обучемо у жандармериско одело и да овај одред носи назив: „Летећи жандармериски одред“ по моме пристанку добио сам за потпоручника а вође чета поставио сам за нареднике, а десетаре за поднареднике и капларе.
Бројно стање овога одреда било је од 100 па до 150 људи. Сада има 118 људи; међу овима има: два наредника, 1 поднаредник и 5 каплара. У исто време овде се сада налазе војводе: Цена Марковић и Стеван Недић, који се сада налази у болници рањен.
Главни задатак овом одреду био је гоњење бугарских и турских чета у окрузима: Брегалничком, Тиквешком, Скопљанском и Кумановском.
Сада овај одред налази се у 8. пуку Афричких ловаца.
Штаб није никад постојао нити сада постоји.